  • 6116SA55DB
6116SA55DB
advertisement
Manufacturer No:
6116SA55DB
HK JDW NO:
668-6116SA55DB
Package:
24-CDIP (0.600, 15.24mm)
Datasheet:
6116SA55DB
Description:
Memory IC IDT6116
Step5Bar-code shipping tag
6116SA55DB
  • Package / Case
    24-CDIP (0.600, 15.24mm)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    SRAM - Asynchronous
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V