  • 61F-G2N AC100/200
61F-G2N AC100/200
advertisement
Manufacturer No:
61F-G2N AC100/200
HK JDW NO:
607-61F-G2N AC100/200
Package:
Datasheet:
61F-G2N AC100/200
Description:
CNTRL LIQ LEV 100/200VAC DINRAIL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
61F-G2N AC100/200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Weight
    0.904lb 410.05g
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2002
  • Series
    61F
  • Feature
    Alarm High - Contact
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    High/Low Level
  • Voltage - Supply
    100/200VAC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    Relay (2)
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C), SPDT (2 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    3A @ 200VAC
  • Sensitivity
    0 ~ 4kOhm