  • 61F-GP-N2-AC120
61F-GP-N2-AC120
advertisement
Manufacturer No:
61F-GP-N2-AC120
HK JDW NO:
607-61F-GP-N2-AC120
Package:
Datasheet:
Description:
CNTRL LIQ LEV 120VAC SOCKETABLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
61F-GP-N2-AC120
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Panel, Socketable
  • Mounting Type
    Socketable
  • Weight
    0.419lb 190.06g
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2002
  • Series
    61F
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Plug
  • Type
    High/Low Level
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    120VAC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Response Time
    80 ms
  • Power Consumption
    3.2W
  • Sensitivity
    0 ~ 4kOhm