  • 633W-60BRN
633W-60BRN
advertisement
Manufacturer No:
633W-60BRN
Manufacturer:
E-Z-Hook
HK JDW NO:
238-633W-60BRN
Package:
Datasheet:
633W-60BRN
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"
Step5Bar-code shipping tag
633W-60BRN
    Select All
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Configuration
    Banana to Grabber, Hook
  • Cable Length
    60.0 1524.00mm
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • 1st Connector
    Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle
  • 2nd Connector
    Mini Hook
  • Connector Type A
    Plug
  • Connector Type B
    Mini Hook
  • Contents
    1 Lead, Brown
  • Stacking Method
    Non Stackable
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Material - Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Published
    2006
  • Series
    E-Z-MINI-HOOK™ X100W
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Patch Cord
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Current Rating
    4A