  • 63MU103MZ12012
63MU103MZ12012
advertisement
Manufacturer No:
63MU103MZ12012
HK JDW NO:
683-63MU103MZ12012
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, MU 10000pF Film Capacitor ±20% 0805 (2012 Metric) Solder Pads 63V-DC Acrylic, Metallized Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
63MU103MZ12012
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PMLCAP®, MU
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm