  • 63MU334KB13225
63MU334KB13225
advertisement
Manufacturer No:
63MU334KB13225
HK JDW NO:
683-63MU334KB13225
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, MU 0.33μF Film Capacitor ±10% 1210 (3225 Metric) Solder Pads 63V-DC Acrylic, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
63MU334KB13225
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PMLCAP®, MU
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm