  • 678D227M063EK4DSR9
678D227M063EK4DSR9
advertisement
Manufacturer No:
678D227M063EK4DSR9
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-678D227M063EK4DSR9
Package:
Radial, Can
Description:
678D 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 861mA 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
678D227M063EK4DSR9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    678D
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    170mOhm @ 20Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    4000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    861mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Impedance
    54mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    861mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    1.032 26.20mm