  • 67PR20LFTB
67PR20LFTB
advertisement
Manufacturer No:
67PR20LFTB
HK JDW NO:
860-67PR20LFTB
Package:
Datasheet:
67PR20LFTB
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN TOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
67PR20LFTB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Published
    2017
  • Series
    67
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.437 x 0.375 Face x 0.203 H 11.10mmx9.53mmx5.16mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W