  • 68PR100LF
68PR100LF
advertisement
Manufacturer No:
68PR100LF
HK JDW NO:
860-68PR100LF
Package:
Datasheet:
68PR100LF
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
68PR100LF
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 68PR100LF.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Published
    2010
  • Series
    68
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.435 x 0.375 Face x 0.245 H 11.05mmx9.53mmx6.22mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W