  • 691701530009B
691701530009B
advertisement
Manufacturer No:
691701530009B
Manufacturer:
Würth Elektronik
HK JDW NO:
908-691701530009B
Package:
Datasheet:
Description:
Tape & Reel (TR) 0.200 5.08mm Black 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) WR-TBL Series 7015B Liquid Crystal Polymer (LCP) Tin Brass
Step5Bar-code shipping tag
691701530009B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Pins
    9
  • Housing Material
    Liquid Crystal Polymer (LCP)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WR-TBL Series 7015B
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PCB
  • Connector Type
    Terminal Block
  • Type
    Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
  • Number of Positions
    9
  • Color
    Black
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    300V
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Insulation Height
    0.335 8.51mm
  • Current Rating
    10A
  • Termination Style
    Solder
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Number of Contacts
  • Contact Tail Length
    0.110 2.80mm
  • Number of Levels
    1
  • Contact Mating Finish
    Tin
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    10A