  • 695D336X0025H2W
695D336X0025H2W
advertisement
Manufacturer No:
695D336X0025H2W
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-695D336X0025H2W
Package:
3015 (7038 Metric)
Datasheet:
695D336X0025H2W
Description:
33μF ±20% 800mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 8.3μA Tape & Reel (TR) 3015 (7038 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
695D336X0025H2W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3015 (7038 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 695D
  • Size / Dimension
    0.303Lx0.150W 7.70mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    8.3μA
  • Ripple Current
    500mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    H
  • Height
    2.79mm
  • Height Seated (Max)
    0.125 3.17mm
  • Length
    7.7mm
  • Width
    3.81mm