  • 698-3-R10KFLF
698-3-R10KFLF
advertisement
Manufacturer No:
698-3-R10KFLF
Manufacturer:
TT Electronics
HK JDW NO:
850-698-3-R10KFLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
698-3-R10KFLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Additional Feature
    PRECISION
  • HTS Code
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    600mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TUBE
  • Technology
    THIN FILM
  • Number of Functions
    8
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Length
    4mm
  • Number of Elements
    1
  • Lead Spacing
    2.54mm
  • Size Code
    7525
  • Rated Temperature
    70°C
  • Element Power Dissipation
    0.1W
  • Network Type
    ISOLATED
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    16
  • Series
    698
  • Published
    2008
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm