  • 6S6/130V-10PK
6S6/130V-10PK
advertisement
Manufacturer No:
6S6/130V-10PK
HK JDW NO:
894-6S6/130V-10PK
Package:
Datasheet:
Description:
LAMP INCAND RS-6 CANDELABRA 130V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
6S6/130V-10PK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Incandescent
  • Color
    Clear
  • Power Rating
    6W
  • Voltage - Rated DC
    130V
  • Current Rating
    6A
  • Operating Supply Voltage
    130V
  • Lead Style
    Candelabra Screw
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    RS-6
  • MSCP (Mean Spherical Candle Power)
    3.2
  • Length
    47.6mm