  • 6SL32203YE480UB0
6SL32203YE480UB0
advertisement
Manufacturer No:
6SL32203YE480UB0
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-6SL32203YE480UB0
Package:
Datasheet:
Description:
G120X IP20 380...480V 132KW FSF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
6SL32203YE480UB0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 45°C
  • Series
    SINAMICS
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    380 ~ 480VAC
  • Interface
  • Current - Output
    338A
  • Voltage - Load
    400 ~ 480V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
  • Wattage - Load
    132000 W