  • 7.2WFNHO50
7.2WFNHO50
advertisement
Manufacturer No:
7.2WFNHO50
HK JDW NO:
256-7.2WFNHO50
Package:
Fuse Link
Datasheet:
7.2WFNHO50
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7.2WFNHO50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Fuse Link
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    4.275108kg
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    2.992Diax15.866L 76.00mmx403.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Electrical
  • Voltage - Rated
    7.2kV
  • Current Rating (Amps)
    50A
  • Current Rating
    50A
  • Voltage - Rated AC
    7.2kV
  • Max Voltage Rating (AC)
    7.2kV
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    40kA
  • Melting I2t
    1200
  • DC Cold Resistance
    13.3mOhms