  • 7007-PL000-F
7007-PL000-F
advertisement
Manufacturer No:
7007-PL000-F
Manufacturer:
LEDdynamics Inc.
HK JDW NO:
468-7007-PL000-F
Package:
Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7007-PL000-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Series
    Endor Star™
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    19.90mm Lx19.90mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    Amber
  • Configuration
    Starboard
  • Max Current Rating
    700mA
  • Current - Test
    350mA
  • Lens Style
    Domed
  • Current - Max
    700mA
  • Lens Type
    Domed
  • Temperature - Test
    25°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    35lm Typ
  • Light Emitting Surface (LES)
    10.68mm Dia
  • Height
    3.58mm
  • Length
    19.9mm
  • Width
    19.9mm