  • 70G-ODC24A
70G-ODC24A
advertisement
Manufacturer No:
70G-ODC24A
HK JDW NO:
330-70G-ODC24A
Description:
I/O Module Relays Output Module 24VDC 4000Vrms
Step5Bar-code shipping tag
70G-ODC24A
  • Mount
    PCB, Screw
  • Published
    2007
  • Termination
    PCB
  • Type
    DC Output Module
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Red
  • Depth
    11.7mm
  • Voltage - Input
    24VDC
  • Current - Output
    3.5A
  • Number of Poles
    1
  • Turn On Delay Time
    75 μs
  • Voltage - Output
    3V~60VDC
  • Min Input Voltage
    18V
  • Max Input Voltage
    32V
  • Turn-Off Delay Time
    750 μs
  • Turn On Time
    0.075ms
  • Turn Off Time
    0.75ms
  • Current - Input
    9mA
  • Height
    55.9mm
  • Length
    48.3mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
M-OAC24
6402A
6402A
6402A