  • 70G-ODC24B
70G-ODC24B
advertisement
Manufacturer No:
70G-ODC24B
HK JDW NO:
330-70G-ODC24B
Description:
OUTPUT MODULE DC G5 9MA 24VDC
Step5Bar-code shipping tag
70G-ODC24B
  • Mount
    Screw, Through Hole
  • Published
    2010
  • Termination
    PC Pins
  • Type
    DC Output Module
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Red
  • Style
    G5
  • Approval Agency
    CE, CSA, TUV, UL
  • Voltage - Input
    24VDC
  • Current - Output
    3.5A
  • Turn On Delay Time
    75 μs
  • Voltage - Output
    3V~60VDC
  • Turn-Off Delay Time
    500 μs
  • Turn On Time
    0.075ms
  • Max Input Voltage (DC)
    60V
  • Turn Off Time
    0.50ms
  • Current - Input
    9mA
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
M-OAC24
6402A
6402A
6402A