  • 70M-IDC24
70M-IDC24
advertisement
Manufacturer No:
70M-IDC24
Manufacturer:
Grayhill Inc.
HK JDW NO:
330-70M-IDC24
Package:
Module
Datasheet:
Description:
I/O Module Relays Input Module 18mA 4000Vrms Thru-Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
70M-IDC24
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 70M-IDC24.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Screw, Through Hole
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    5
  • Published
    2003
  • Series
    70
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Type
    DC Input Module
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    White
  • Style
    Mini
  • Current Rating
    18mA
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, TUV, UL
  • Max Output Current
    50mA
  • Voltage - Input
    3V~32VDC
  • Current - Output
    10mA
  • Throw Configuration
    SPST
  • Turn On Delay Time
    200 μs
  • Voltage - Output
    24VDC
  • Turn-Off Delay Time
    400 μs
  • Max Input Current
    18mA
  • Turn On Time
    0.20ms
  • Max Input Voltage (DC)
    32V
  • Min Input Voltage (DC)
    3V
  • Turn Off Time
    0.40ms
  • Current - Input
    18mA