  • 70T3599S200BC8
70T3599S200BC8
advertisement
Manufacturer No:
70T3599S200BC8
HK JDW NO:
378-70T3599S200BC8
Package:
Datasheet:
70T3599S200BC8
Description:
Surface Mount Memory IC 4.5 Mb kb 17mm mm 525mA mA 36b b
Step5Bar-code shipping tag
70T3599S200BC8
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    256
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    200MHz
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Interface
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    2.6V
  • Min Supply Voltage
    2.4V
  • Number of Ports
    2
  • Nominal Supply Current
    525mA
  • Memory Type
    RAM, SRAM
  • Access Time
    10 ns
  • Address Bus Width
    34b
  • Density
    4.5 Mb
  • Sync/Async
    Synchronous
  • Word Size
    36b
  • Length
    17mm
  • Width
    17mm
  • Thickness
    1.4mm