  • 70V5388S200BG8
70V5388S200BG8
advertisement
Manufacturer No:
70V5388S200BG8
HK JDW NO:
668-70V5388S200BG8
Package:
272-BBGA
Datasheet:
70V5388S200BG8
Description:
Memory IC IDT70V5388
Step5Bar-code shipping tag
70V5388S200BG8
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    272-BBGA
  • Supplier Device Package
    272-PBGA (27x27)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Quad Port, Synchronous
  • Voltage - Supply
    3.15V~3.45V
  • Base Part Number
    IDT70V5388
  • Memory Size
    1.125Mb 64K x 18
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    200MHz