  • 71016S20YGI8
71016S20YGI8
advertisement
Manufacturer No:
71016S20YGI8
HK JDW NO:
668-71016S20YGI8
Package:
44-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet:
71016S20YGI8
Description:
Memory IC IDT71016
Step5Bar-code shipping tag
71016S20YGI8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    44-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
  • Supplier Device Package
    44-SOJ
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Asynchronous
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V