  • 715C50KTT20M4
715C50KTT20M4
advertisement
Manufacturer No:
715C50KTT20M4
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-715C50KTT20M4
Package:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet:
715C50KTT20M4
Description:
Cera-Mite 715C 200pF 50000V 50kV Ceramic Capacitor ±20% N4700 0.984Diax1.260L 25.00mmx32.00mm -30°C~85°C High Voltage, Low Dissipation Factor Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
715C50KTT20M4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Requires Holder
  • Package / Case
    Disk, Metal Fitting - Threaded
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Cera-Mite 715C
  • Size / Dimension
    0.984Diax1.260L 25.00mmx32.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage, Low Dissipation Factor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    N4700
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50000V 50kV
  • Capacitance
    200pF