  • 715P22456MA3
715P22456MA3
advertisement
Manufacturer No:
715P22456MA3
HK JDW NO:
192-715P22456MA3
Datasheet:
715P22456MA3
Description:
Orange Drop® 715P 0.22μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 600V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
715P22456MA3
    Select All
  • Size / Dimension
    0.831Diax1.650L 21.10mmx41.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Spacing
    1.406 35.70mm
  • Height Seated (Max)
    1.102 28.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C