  • 71AD30-04-1-AJS
71AD30-04-1-AJS
advertisement
Manufacturer No:
71AD30-04-1-AJS
HK JDW NO:
330-71AD30-04-1-AJS
Package:
Datasheet:
71AD30-04-1-AJS
Step5Bar-code shipping tag
71AD30-04-1-AJS
    Panel Mount
  • Number of Pins
    12
  • Number of Positions
    2 ~ 12
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    SP
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    4
  • Operating Force
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Current(AC)-Max
    0.3A
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Index Stops
    Adjustable
  • Circuit per Deck
    SP12T
  • Depth Behind Panel
    35.94mm
  • Actuator Length
    9.53mm