  • 71AD30-08-2-AJN
71AD30-08-2-AJN
advertisement
Manufacturer No:
71AD30-08-2-AJN
HK JDW NO:
330-71AD30-08-2-AJN
Step5Bar-code shipping tag
71AD30-08-2-AJN
    Panel Mount
  • Number of Pins
    6
  • Published
    2010
  • Number of Positions
    2 ~ 6
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Electrical Life
    15000 Cycle(s)
  • Throw Configuration
    DP
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    8
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Index Stops
    Adjustable
  • Circuit per Deck
    DP6T
  • Depth Behind Panel
    65.20mm
  • Actuator Length
    9.53mm