  • 71ADF30-03-2-AJN
71ADF30-03-2-AJN
advertisement
Manufacturer No:
71ADF30-03-2-AJN
HK JDW NO:
330-71ADF30-03-2-AJN
Step5Bar-code shipping tag
71ADF30-03-2-AJN
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole, Right Angle
  • Number of Pins
    6
  • Series
    71
  • Published
    2003
  • Termination
    PC Pin
  • Number of Positions
    2 ~ 6
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Number of Decks
    3
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Index Stops
    Adjustable
  • Circuit per Deck
    DP6T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
    2
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm