  • 71B30-03-1-04S
71B30-03-1-04S
advertisement
Manufacturer No:
71B30-03-1-04S
HK JDW NO:
330-71B30-03-1-04S
Step5Bar-code shipping tag
71B30-03-1-04S
    71
  • Published
    2010
  • Number of Positions
    4
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Style
    Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    3
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Circuit per Deck
    SP4T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
  • Actuator Length
    9.53mm