  • 71B30-06-2-02N
71B30-06-2-02N
advertisement
Manufacturer No:
71B30-06-2-02N
HK JDW NO:
330-71B30-06-2-02N
Step5Bar-code shipping tag
71B30-06-2-02N
  • Circuit per Deck
    DPDT
  • Depth Behind Panel
    54.13mm
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Number of Positions
    2
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)