  • 71BD30-03-4-AJN
71BD30-03-4-AJN
advertisement
Manufacturer No:
71BD30-03-4-AJN
HK JDW NO:
330-71BD30-03-4-AJN
Package:
Datasheet:
71BD30-03-4-AJN
Step5Bar-code shipping tag
71BD30-03-4-AJN
    71
  • Published
    2014
  • Number of Positions
    2 ~ 3
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Electrical Life
    15000 Cycle(s)
  • Throw Configuration
    4P, 4P3T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    3
  • Circuit per Deck
    4P3T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
    1
  • Number of Poles per Deck
    4
  • Switch Action
    LATCHED
  • Length
    47.85mm
  • Actuator Length
    9.53mm