  • 71BDF30-10-1-AJN
71BDF30-10-1-AJN
advertisement
Manufacturer No:
71BDF30-10-1-AJN
HK JDW NO:
330-71BDF30-10-1-AJN
Package:
Datasheet:
71BDF30-10-1-AJN
Step5Bar-code shipping tag
71BDF30-10-1-AJN
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole, Right Angle
  • Number of Pins
    12
  • Termination
    PC Pin
  • Number of Positions
    2 ~ 12
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Number of Decks
    10
  • Index Stops
    Adjustable
  • Circuit per Deck
    SP12T
  • Depth Behind Panel
    76.28mm
    1
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm