  • 71BS30-01-3-04S
71BS30-01-3-04S
advertisement
Manufacturer No:
71BS30-01-3-04S
HK JDW NO:
330-71BS30-01-3-04S
Quantity:
In Stock : 26
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
71BS30-01-3-04S
    Panel Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Positions
    4
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Circuit per Deck
    3P4T
  • Depth Behind Panel
    19.33mm
  • Number of Switch Sections
    1
  • Number of Poles per Deck
    3
  • Angle of Throw
  • Actuator Length
    9.53mm