  • 71BSF30-01-1-10N
71BSF30-01-1-10N
advertisement
Manufacturer No:
71BSF30-01-1-10N
HK JDW NO:
330-71BSF30-01-1-10N
Step5Bar-code shipping tag
71BSF30-01-1-10N
  • Number of Pins
    10
  • Series
    71
  • Feature
    Shaft and Panel Sealed
  • Number of Positions
    10
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Circuit per Deck
    SP10T
  • Depth Behind Panel
    19.33mm
    1
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm