  • 71BSF30-02-2-03N
71BSF30-02-2-03N
advertisement
Manufacturer No:
71BSF30-02-2-03N
HK JDW NO:
330-71BSF30-02-2-03N
Step5Bar-code shipping tag
71BSF30-02-2-03N
    71
  • Feature
    Shaft and Panel Sealed
  • Number of Positions
    3
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    DP3T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    2
  • Circuit per Deck
    DP3T
  • Depth Behind Panel
    24.87mm
  • Number of Poles per Deck
    2
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm