  • 71E30-02-1-03N
71E30-02-1-03N
advertisement
Manufacturer No:
71E30-02-1-03N
HK JDW NO:
330-71E30-02-1-03N
Step5Bar-code shipping tag
71E30-02-1-03N
  • Number of Positions
    3
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Round (4mm Dia)
  • Number of Decks
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    SP3T
  • Depth Behind Panel
    27.87mm
  • Number of Poles per Deck
    1
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    17.00mm