  • 71ES30-04B12N
71ES30-04B12N
advertisement
Manufacturer No:
71ES30-04B12N
HK JDW NO:
330-71ES30-04B12N
Package:
Datasheet:
71ES30-04B12N
Step5Bar-code shipping tag
71ES30-04B12N
    71
  • Feature
    Shaft and Panel Sealed
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Round (4mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    4
  • Index Stops
    Fixed
  • Depth Behind Panel
    35.94mm
  • Index Angle
    30 °
  • Number of Poles per Deck
    1
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    17.00mm