  • 71MAF30-02B11N
71MAF30-02B11N
advertisement
Manufacturer No:
71MAF30-02B11N
Manufacturer:
Grayhill Inc.
HK JDW NO:
330-71MAF30-02B11N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
71MAF30-02B11N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Material
    Silver Alloy
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole, Right Angle
  • Series
    71
  • Published
    2010
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Number of Positions
    11
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    SP11T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    2
  • Operating Force
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    SP11T
  • Depth Behind Panel
    27.87mm
  • Number of Poles per Deck
    1
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm