  • 71MAS30-03B09N
71MAS30-03B09N
advertisement
Manufacturer No:
71MAS30-03B09N
Manufacturer:
Grayhill Inc.
HK JDW NO:
330-71MAS30-03B09N
Quantity:
In Stock : 18
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
71MAS30-03B09N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Material
    Silver Alloy
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    71
  • Feature
    Shaft and Panel Sealed
  • Part Status
    Active
  • Number of Positions
    9
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Number of Decks
    3
  • Operating Force
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    SP9T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
  • Number of Poles per Deck
    1
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm