  • 71MBS30-02C05N
71MBS30-02C05N
advertisement
Manufacturer No:
71MBS30-02C05N
HK JDW NO:
330-71MBS30-02C05N
Step5Bar-code shipping tag
71MBS30-02C05N
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Number of Positions
    5
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Number of Decks
    2
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    DP5T
  • Depth Behind Panel
    27.87mm
  • Number of Poles per Deck
    2
  • Actuator Length
    9.53mm