  • 71V3556SA133BGI
71V3556SA133BGI
advertisement
Manufacturer No:
71V3556SA133BGI
HK JDW NO:
668-71V3556SA133BGI
Package:
119-BGA
Datasheet:
71V3556SA133BGI
Description:
Memory IC IDT71V3556
Quantity:
In Stock : 148
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
71V3556SA133BGI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Clock Frequency
    133MHz
  • Access Time
    4.2ns
  • Memory Format
    SRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    119-BGA
  • Supplier Device Package
    119-PBGA (14x22)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V