  • 71V3556SA166BGGI8
71V3556SA166BGGI8
advertisement
Manufacturer No:
71V3556SA166BGGI8
HK JDW NO:
668-71V3556SA166BGGI8
Package:
119-BGA
Datasheet:
71V3556SA166BGGI8
Description:
Memory IC IDT71V3556
Step5Bar-code shipping tag
71V3556SA166BGGI8
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    119-BGA
  • Supplier Device Package
    119-PBGA (14x22)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V3556
  • Clock Frequency
    166MHz