  • 71V3556SA166BGI
71V3556SA166BGI
advertisement
Manufacturer No:
71V3556SA166BGI
HK JDW NO:
668-71V3556SA166BGI
Package:
119-BGA
Datasheet:
71V3556SA166BGI
Description:
Memory IC IDT71V3556
Step5Bar-code shipping tag
71V3556SA166BGI
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    119-BGA
  • Supplier Device Package
    119-PBGA (14x22)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V3556
  • Memory Size
    4.5Mb 128K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    166MHz