  • 71V3558S100PFGI
71V3558S100PFGI
advertisement
Manufacturer No:
71V3558S100PFGI
HK JDW NO:
668-71V3558S100PFGI
Package:
100-LQFP
Datasheet:
71V3558S100PFGI
Description:
Memory IC IDT71V3558
Quantity:
In Stock : 6
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
71V3558S100PFGI
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V3558
  • Memory Size
    4.5Mb 256K x 18
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    100MHz
  • Access Time
    5ns
  • Memory Format
    SRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA