  • 71V67602S166PFG
71V67602S166PFG
advertisement
Manufacturer No:
71V67602S166PFG
HK JDW NO:
668-71V67602S166PFG
Package:
100-LQFP
Datasheet:
71V67602S166PFG
Description:
Memory IC IDT71V67602
Quantity:
In Stock : 211
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
71V67602S166PFG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V67602
  • Memory Size
    9Mb 256K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    166MHz