  • 71V67603S150BGG
71V67603S150BGG
advertisement
Manufacturer No:
71V67603S150BGG
HK JDW NO:
378-71V67603S150BGG
Package:
BGA
Datasheet:
71V67603S150BGG
Description:
Memory IC 9 Mb kb 14mm mm
Step5Bar-code shipping tag
71V67603S150BGG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Memory Size
    1.1MB
  • Number of Ports
    1
  • Memory Type
    RAM, SDR, SRAM
  • Max Supply Current
    305mA
  • Frequency (Max)
    150MHz
  • Access Time
    3.8 ns
  • Address Bus Width
    18b
  • Density
    9 Mb
  • Height
    2.15mm
  • Length
    14mm
  • Width
    22mm
  • Thickness
    2.15mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    BGA
  • Number of Pins
    119
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    150MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V