  • 71V67603S166BQ
71V67603S166BQ
advertisement
Manufacturer No:
71V67603S166BQ
HK JDW NO:
668-71V67603S166BQ
Package:
165-TBGA
Datasheet:
71V67603S166BQ
Description:
Memory IC IDT71V67603
Step5Bar-code shipping tag
71V67603S166BQ
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    165-TBGA
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V67603
  • Memory Size
    9Mb 256K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    166MHz