  • 71V67603S166PFGI8
71V67603S166PFGI8
advertisement
Manufacturer No:
71V67603S166PFGI8
HK JDW NO:
668-71V67603S166PFGI8
Package:
100-LQFP
Datasheet:
71V67603S166PFGI8
Description:
Memory IC IDT71V67603
Step5Bar-code shipping tag
71V67603S166PFGI8
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V67603
  • Memory Size
    9Mb 256K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    166MHz