  • 71V67803S166PFGI8
71V67803S166PFGI8
advertisement
Manufacturer No:
71V67803S166PFGI8
HK JDW NO:
378-71V67803S166PFGI8
Package:
LQFP
Datasheet:
71V67803S166PFGI8
Description:
100 Pin Memory IC 9 Mb kb 20mm mm
Step5Bar-code shipping tag
71V67803S166PFGI8
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2009
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Frequency
    166MHz
  • Pin Count
    100
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    Parallel
  • Number of Ports
    1
  • Memory Type
    RAM, SRAM
  • Address Bus Width
    19b
  • Density
    9 Mb
  • Length
    20mm
  • Width
    14mm
  • Thickness
    1.4mm