  • 72V293L7-5PFI8
72V293L7-5PFI8
advertisement
Manufacturer No:
72V293L7-5PFI8
HK JDW NO:
668-72V293L7-5PFI8
Package:
80-LQFP
Datasheet:
Description:
FIFO memory IC 72V Series 1.125M 64K x 18 128K x 9 5ns
Step5Bar-code shipping tag
72V293L7-5PFI8
  • Package / Case
    80-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    72V
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Supply
    3.15V~3.45V
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Memory Size
    1.125M 64K x 18 128K x 9
  • Access Time
    5ns
  • Data Rate
    133.3MHz