  • 73F334AF
73F334AF
advertisement
Manufacturer No:
73F334AF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-73F334AF
Package:
Axial
Datasheet:
73F334AF
Description:
73F334AF datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
73F334AF
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 73F334AF .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    73F
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.370Diax0.625L 9.40mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.8Ohm Max
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.8MHz
  • Q @ Freq
    160 @ 790kHz
  • Q Factor
    160
  • Diameter
    9.4mm